Tuz Lambası İmalat ve Satışı

Çankıristal firması olarak kaya tuzu lambası imalat ve satışını yapıyoruz. Toptan ve perakende satışlarımız mevcuttur.

Tuz Lambası Nedir?

Tuz lambası, kaya tuzunun elle oyulması ile oluşur. Oyulan kaya tuzunun içerisine lamba ya da mum koyularak aydınlatması sağlanır. Isınan kaya tuzu çevresine eksi iyonlar yayar. Çevreye yayılan eksi iyonlar sayesinde havanın kalitesi artar. Kaya tuzu birçok hastalığa iyi gelmektedir. Bu nedenle kaya tuzundan yapılan bu lamba astım ve alerjik rahatsızlıklara iyi gelmektedir. Isınan kaya tuzundan yayılan negatif iyonlar havanın vitamini olarak da bilinir.

Bunun yanı sıra negatif iyonlar rahatlık hissi de vermektedir. Tuz lambasının yanmasıyla elde edilen negatif iyonlar havanın bakterilerden, polenlerden, tozlardan, kıllardan ve virüslerden arınmasına da yardımcı olmaktadır. Bu gibi nedenlerden dolayı günümüzde birçok insan tarafından tercih edilen tuz lambaları birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Tuz Lambası Faydaları Nelerdir?

Kaya tuzları deniz tuzlarının milyonlarca yıl önce kaya katmanları haline gelmesiyle oluşmuştur. Kaya katmanlarının içerisinde ki tuzlar güneşin ve basıncın etkisi altında kristal hale gelerek kaya tuzlarını oluşturur. Kaya tuzlarının el ile oyulmasıyla da tuz lambası meydana gelmektedir. Tuz lambalarının bilinen birçok faydası vardır.

Astım ve alerjik hastalıkları olan insanlara havayı temizlemesinden dolayı daha rahat nefes almalarını sağlar. Konsantre olmayı kolaylaştırır. Aynı zaman da elektronik cihazların yaydığı radyasyonların etkilerini azaltır. Odada bulunan havayı temizlediği için rahatlık hissi verir. En önemli etiklerinden diğeri de sigara dumanının etkisini azaltmasıdır.

Gerek Himalaya tuz lambası olsun gerekse Çankırı tuz lambası olsun sağlık açısından faydaları aynıdır. Aralarındaki fark sadece Himalaya tuz lambası çeşitlerinde göze çarpan kırmızımsı ve turuncu renkli olmasıdır. Çankırı tuz lambası ise doğal tuz rengi olan beyaz görünümlüdür.

  • Aynı Gün Kargo ile Gönderim
  • Hızlı Destek
    0532 522 16 50
  • Uygun Fiyat Avantajı
  • %100 Müşteri Memnuniyeti